lat  lat  lat
bandeau Hemp Eco System

Tehnoloģija


Kaņepju spaļi + hidratēts kaļķis + piedeva + ūdens

Hidratētā kaļķa un kaņepju spaļu sajaukumu ar ūdeni tiek dēvēts par kaņepju spaļu betonu (HES - mix). Šo materiālu var izmantot gan jaunbūvēs kā pildvielu un siltumizolāciju brīvi stāvošu koka statņu ēkās. Materiālu iestrādājot sienās, pārsegumu vai jumtu izolēšanai, gan grīdas izbūvē un termoizolēšanai.

Pateicoties HES LV (Hemp Eco Systems Latvia) izstrādātajai tehnoloģijai materiālu var un ieteicams pielietot ēku renovācijas darbos, kā fasādes, pārsegumu un jumtu siltumizolācijas slāni.

Materiāls ar savām teicamajām fizikālajām īpašībām spēj nodrošināt iekštelpās teicamu mikroklimatu, lieslisku siltumnoturību un nodrošina antialerģisku vidi, kas ir viens no svarīgākajiem aspektiem.

Materiāls spēj akumulēt gan lieko mitrumu, gan saglabāt sienas siltumu, āra temperatūru svārstību laikā, tādejādi nodrošinot to, ka sienas saglabā istabas temperatūru, kaut āra temperatūra strauji krītas vai ir pastāvīgi ļoti zema, piem. -20 C un zemāka. Materiālam ir arī lieliska skaņas izolācija.

HES ir daudz laika un resursus veltījusi tieši materiāla fizikālo īpašību uzlabošanā, materiāla iestrādes tehnoloģijā, panākot materiāla labāku sajaukšanos maisot un materiālu gatavās masas iestrādē.

HES ir nonācis pie slēdziena, ka vislabāk šo materiālu ir iestrādāt kā monolītu lējumu gan sienu, fasāžu, pārsegumu gan jumtu, gan grīdu izolēšanā. Izstrādājot vieglo vēdņu sistēmu un spaļu betona padošanu darbs ir kļuvis daudz efektīvāks un ātrāks. Tas prasa mazāk cilvēku resursu un ir daudz ātrāks kā līdz šim.

HES ir panākusi visefektīvāko spaļu betona iestrādes tehnoloģiju, kas neprasa ne smago tehniku montāžā, ne gatavās produkcijas pārvietošanu. Materiāls tiek ražots tieši objektā uz vietas piegādājot tikai nepieciešamās izejvielas- neskatoties vai būve ir maza dārza māja vai industriāla celtne. Un kas ir pats svarīgākais iestrādājot šo materiālu nav salaiduma šuvju nav potenciālo siltuma tiltu vai sadurvietas kas pakļaujas deformācijai, kas noved pie siltumu zuduma.

Iestrādājot materiālu vienas dienas laikā izmantojot vieglo vēdņu sistēmu var uzbūvēt sienas līdz pat 4 metru augstumam. Katrai materiāla iestrādes pozīcijai vai tā būtu siena, vai jumts, vai grīda tiek izmantota atšķirīga materiāla ražošanas receptūra - kas nodrošina materiāla efektivitāti būvē.

Visi šie produkti satur HIDRATĒTU kaļķi, kas ir tīrs kaļķis kā saistviela. Saturot vismaz 75% kalciju. Šo kaļķi pastiprina dabiskā minerālu piedeva - HES +, kas ir HES īpaša izstrāde. Hidratētie kaļķi kļūst noturīgāki, uzņemot CO2. Tātad aŗi pēc izstrādes materiāls turpina absorbēt CO2.

Tieši visu produktu sastāvā esošais hidratētais kaļķis un CO2 pievienošana ir tas, kas garantē sārmainu vidi telpās - ideālu piemērotu sabiedriskajās celtnēs un privātmājās.

HES pēc vairākiem testiem ir nonākusi pie secinājuma , ka jebkāda cita materiāla tas ir cementa vai ģipša piejaukums daudz reizes pasliktina materiāla primārās fizikālās īpašibas, kā piemēram, materiāla blīvumu, elpošanu, mitruma absorbēšanu un atdošanu, labu lokanību un ugunsizturību, kā arī ilgtermiņā materiāla noturīgumu un materiāla pašmasu- panākot ka izžūstot materiāls ir ar ļoti mazu pašmasu.

HES sistēma nebeidzas tikai ar kaņepju spaļu betonu kā monolītu sienu, griestu, jumtu, vai grīdu izbūvi. Sistēmā ietilpst arī iekšējā un ārējie apmetumi, kas ir kā gala apdares kārta, turklāt lieliski papildina spaļu betona funkcijas, t.i. mikroklimata nodrošināšana iekštelpās.